SYSTEMY CEL-2 I CEL-3
to tarcze przeznaczone do instalowania na pasach ćwiczeń taktycznych w warunkach poligonowych. Przeznaczone są do zobrazowania trafień z broni pokładowej wozu BWP-1, czołgów (T-55AM, T-72, PT-91), karabinu: AK, Beryl, SWD, PK oraz granatnika piechoty RPG7 uzbrojonych w laserowe symulatory strzelań typu LSS1, 2, 3, 4 lub 5. Ponadto służą do nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich w warunkach taktycznych, umiejętności doboru i wykorzystania warunków terenowych do prowadzenia ognia, a także prowadzenia strzelania w warunkach ćwiczeń.
Tarcze CEL-2 współpracują z podnośnikami pola tarczowego i wykorzystywane są na strzelnicach garnizonowych i poligonowych. Swoją budową odzwierciedlają wizerunek figur bojowych będących na wyposażeniu WP.
Sygnalizacja trafienia w daną tarczę odbywa się poprzez położenie się tarczy.
Tarcze CEL-3 obrazują proces dokładnego celowania i strzału i przeznaczone są do zastosowania na strzelnicach garnizonowych i poligonowych. System ten wyposażony jest w: tarcze odzwierciedlające swoją budową figurę bojową 23p, komputer, zobrazowanie oraz okablowanie tarczy.

        Copyright © 2005 KOLT Wszelkie prawa zastrzeżone.